Chcesz się dobrze przygotować do testu? Co poniedziałek dodajemy nowe zestawy 10 pytań z różnych kategorii dotyczących Opola. Rozwiąż je i przetestuj się z nami. Zajrzyj też do zakładki "Cykl filmów eksperckich" aby zobaczyć filmy z udziałem naszych ekspertów.

 

Odcinek 1 - Ekspert Andrzej Hamada

Nasz Ekspert Andrzej Hamada opowiada na temat "Domu Książęcego", "Akwarium" oraz o początkach Amfiteatru w Opolu

Odcinek 2 - Ekspert Jarosław Wasik

W tym odcinku nasz ekspert Jarosław Wasik o pewnym zamieszaniu związanym z Festiwalem, o niezwykle uzdolnionej artystce, która zaśpiewała wiersz Wisławy Szymborskiej oraz o Festiwalu, który trwał cztery dni.

Odcinek 3 - Ekspert Urszula Zajączkowska

W tym odcinku nasz ekspert Urszula Zajączkowska opowie o Teatrze Grotowskiego, odpowie na pytanie dlaczego Opole było nazywane "białym miastem" oraz gdzie znajduje się Most Groszowy.

Odcinek 4 - Ekspert Donat Przybylski

Odcinek 5 - Ekspert prof. Dr hab. Anna Pobóg -Lenartowicz

Odcinek 6 - Ekspert Justyna Przyborowicz

Odcinek 7 - Ekspert Andrzej Hamada

Odcinek 8 - Ekspert Jarosław Wasik

Odcinek 9 - Ekspert Urszula Zajączkowska

Jesteście ciekawi ile targów funkcjonowało w Opolu? A może ciekawi Was jakie znaczenie miał targ garncarski? Czy Krakowskie Przedmieście znajduje się tylko w Warszawie ? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w najnowszym filmie eksperckim z Ekspertem Urszulą Zajączkowską

Odcinek 10 - Ekspert Donat Przybylski

Odcinek 11 - prof. dr hab. Anna Pobóg-Lenartowicz

Najnowszy odcinek, w którym prof. dr hab. Anna Pobóg-Lenartowicz odpowie na pytanie, kto był twórcą dziedzicznego księstwa opolskiego, opowie trochę o symbolach Opola, a także co wspólnego ma klasztor na Jasnej Górze z Opolem.